laptop

Girişimcilik ve Aile İşletmeleri Söyleşisi GAÜ’de Gerçekleşti

Girne Amerikan Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından organize edilen “Girişimcilik ve Aile İşletmeleri” söyleşisi yoğun katılımla gerçekleşti.

 

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü Millenium Senato Hall’de gerçekleşen “Girişimcilik ve Aile İşletmeleri” söyleşisine, GAÜ CEO’su ve Yöneticiler Kurulu Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Asım Vehbi, GAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sadık Ülker, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Sualp Davut ile Fakülte Dekanları, Bölüm Başkanları ve öğrenciler katıldı.GAÜ İşletme Kulubü tarafından organize edilen  söyleşiye, Kıbrıs’ın en başarılı girişimcilerinden,  KKTC İş dünyasının önde gelen isimlerinden Ramadan Cemil İşletmeleri Direktörü Işın Ramadan Cemil, Eziç İşletmeleri Direktörü  Mehmet Eziç ve Kombos İşletmeleri Direktörü Serhan Kombos katıldı.

Söyleşinin açılış konuşmasını  İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ulvi Keser gerçekleştirirken, konuşmasında, sermaye veya istikrarın olmadığı yerde girişimci ruhun olamayacağını, bu ruhta ise ailenin önemini  belirtti. Keser, değerli tecrübelerini ve bilgilerini paylaşacak olan konuklara teşekkürlerini ileterek güzel bir söyleşi olacağını ve güzel adımlar atıldığını söyledi.

 

Açılış konuşmasının ardından konuşmacılar, işletmelerini kurarken karşılaştıkları sıkıntıları, markalaşmanın zorluğunu, yanı sıra aile desteğinin önemini, kendilerince başarı sırlarının ne kadar önemli olduğuna değinerek, tecrübelerini kısa cümlelerle öğrencilere aktardı. Prensiplerinin hep beraber kazanmak olduğunu ve  yeni projelerini bu projeler kapsamında  destek çıkmaktan hiç çekinmediklerini belirterek, öğrenciler açısından müracaatlara hep açık olduklarını ifade ettiler.

Söyleşinin ardından katılımlarından dolayı GAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Sadık Ülker, Ramadan Cemil İşletmeleri Direktörü Işın Ramadan Cemil, Eziç İşletmeleri Direktörü  Mehmet Eziç ve Kombos İşletmeleri Direktörü Serhan Kombos’a teşekkür plaketi takdim etti.